Yurtdışı İşçi Personel Alımı İş Başvurusu

Irak inşaat işçisi Alımı

Büyük savaş sonrası yeniden yapılandırma sürecine giren Irak inşaat işçisi alımı da hız kesmeden devam ediyor. Bu nedenle Türk inşaat şirketleri de her yıl belli aralıklarla yaptıkları biliniyor. Irak inşaat işçisi alımı için ilanları ile kadrolarındaki eksik personel açığını kapatmayı hedefliyor. Türkiye genelinde yurtdışı içi alımı yapan çok sayıda inşaat şirketi, daha çok vasıflı inşaat işçisi, mühendis ve iş makinesi operatörü alımı gerçekleştiriyor. Peki hangi firmalar Irak inşaat işçi alımı yapıyor? Gelin şimdi bu sorunun cevabına hep birlikte bakalım…

Yurtdışı İşçi Alımı Yapan Firmalar

Irak her ne kadar savaştan çıkmış ve yeniden yapılandırmaya gitse de ülkenin bazı bölgelerinde hala savaşın izlerini görmek mümkün. Ülkenin böyle bir durumda olmasından dolayı da çalışanlara ödenen yüksek ücretler, Irak’ta çalışmayı cazip hale getiriyor. Özellikle Kuzey Irak bölgesinde yapılan anlaşmalar neticesinde Türk inşaat şirketlerinin bölgede başlattıkları yeni projeler için çok sayıda inşaat işçisine ihtiyaç duyuluyor.

 Mimar, mühendis, teknisyen, şoför, operatör ve inşaat alanında birçok alanda vasıflı ve vasıfsız işçi alımı yapan firmaların başında Enka İnşaat ve Rönesans Holding geliyor. Bu iki firma, Kuzey Irak bölgesinde kazandıkları ihaleler sonucu projelerinde görevlendirmek üzere çeşitli mesleki alanlarda deneyimli inşaat işçisi alımı gerçekleştiriyor. Bu firmalardan birinde çalışmak istiyorsanız firmaların resmî web sayfalarında yayımladıkları iş ilanlarını inceleyebilir ya da kariyer siteleri ve İŞKUR yurtdışı iş ilanları sayfasına girerek kendi mesleki yeterliliğinize uygun işlere başvuru yaparak Irak’ta çalışma şansını yakalayabilirsiniz.

Irak İnşaat İşçisi Alımı Şartları

Yurtdışına inşaat işçisi olarak giden kişilerin bir bölümü o ülkeye yerleşirken. Bir bölümü 6 aylık dönemler halinde 15 günlük izin kullanarak sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Büyük bir savaş sonrası adeta harabeye dönen Irak’ta çalışmak için giden kişiler ise genellikle kısa bir süre içinde para kazanıp Türkiye’ye dönmeyi tercih etmektedir.

Türk inşaat şirketlerinin belli aralıklarla yaptıkları yurtdışı işçi alımları yapmaktadır. Ülkeye giden işçiler, bu ülkede ciddi anlamda yüksek gelir elde edebilmekte ve belli bir birikim yaptıktan sonra ülkelerine geri dönmektedir. Ülkedeki çalışma şartları ise çalışılan şirkete, sektöre ve yapılan işe göre belirlenmekte ve kurumsal firmalarda çalışan kişilerin ülkede yeme-içme, barınma ve diğer tüm sosyal hakları karşılanmaktadır.

Doğuş inşaat yurtiçi ve yurtdışı işçi personel alımı

Yurtdışı işçi alımı yapan ülkeler – Yurtdışı iş ilanları

Yurtdışı projeleri olan inşaat firmaları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.