Yurt Dışında Aktif Projesi Olan Türk Firmaları

Yurt dışında çalışma

Yurt dışında aktif projesi olan birçok Türk firması bulunmaktadır. Bu firmaların başında gelen Türk müteahhitlik firmaları ve inşaat şirketleri 1960’lı yıllardan bu yana yurtdışında başarılı projeler gerçekleştirmektedir. Yapılan araştırmalara göre dünyanın en büyük 225 inşaat firması listesine giren 33 Türk şirketinin halen devam eden 500’e yakın projesi bulunmaktadır. Yurt dışında çalışma fırsatı yakalamak isteyen kişilerin aktif projesi olan Türk şirketlerini araştırarak başvuru yapması önerilmektedir.

Yurt dışında çalışma imkanı sunan şirketler:

Polimeks Holding

1995 yılında müteahhitlik firması olarak kurulan Polimeks Holding’in merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Yurt dışında çalışma imkanı sunan Polimeks Holding, kurulduğu günden bu yana en fazla yatırımını Türkmenistan’da yapmıştır. Sağlık tesisleri, hava alanı, ticaret kompleksleri ve konut projelerini üstlenen firma bugüne kadar 134 ten fazla projeye imza atmıştır. Dünyanın en büyük 225 inşaat şirketi arasında yer alan Polimeks Holding, hızla ilerleyerek Türkiye’de ilk sırada yer almayı başarmıştır.

Nata Holding

1997 yılında Ankara’da kurulan NATA Holding, her türlü prefabrik yapı üretmek amacıyla kurulmuştur. Sektörün getirdiği ileri teknolojiyi uzman kadrosu ile birleştirerek dünya standartlarında başarılara imza atan NATA Holding, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ın alt yapı ve üstyapıyı yenilemeyi amaçlayan büyük ihaleyi kazanmıştır.

Enka İnşaat Ve Sanayi Ticaret A.Ş

Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerinden birisi olarak bilinen Enka Holding’in merkezi İstanbul’dur. Birçok alanda faaliyet gösteren ve yurt içinde birçok fabrikası bulunan Enka Holding, Rusya Ramstore Alışveriş Merkezi, Leningradsky AVM ve Naberezhnaya Kule Ofis Binası Gibi başarılı projelere imza atmıştır. Bunların yanı sıra Libya, Azerbaycan, Kazakistan, Romanya, Hindistan ve Kosova gibi ülkelerde faaliyetlerini sürdüren Holding, 1950 yılından bu yana büyümeye devam etmektedir.

Rönesans Holding

1993 yılında kurulan Rönesans Holding, Irak, Sri Lanka, Japonya, Almanya, İsviçre, Libya, Irak, Avusturya, Nijerya, Hollanda gibi ülkelerde başarısını kanıtlamıştır. Avrupa’nın en büyük müteahhitlik ve inşaat firmalarından biri olan Rönesans Holding. Yurt dışında çalışma şansı yakalamak isteyen vasıflı ve vasıfsız birçok işçiye istihdam sağlamaktadır. Kurulduğu günden bu yana enerji santrallerinden Devlet binalarına, gıda üretimden ilaç tesislerine kadar birçok projesi bulunan holding çok sayıda yapının inşasına imza  atmaktadır.

Gama Holding

Bünyesinde Gama Endüstri, Gama İnternational, Gama Enerji, Gama Turizm ve Gama Ticaret olmak üzere 5 ayrı şirketi barındıran Gama Holding, dünyaca ünlü firmalardan biridir. Yurtdışına işçi götüren aktif projesi olan firmalar arasında yer alan Gama Holding. Rusya, Suudi Arabistan, Cezayir, Libya ve Irak’ta hizmet vermektedir.

Yurt Dışına Vasıflı Vasıfsız İşçi Alımı Yapan Firmalar

Birleşik Arap Emirlikleri İşçi Alımı Yapıyor?

Yurtdışı işçi alımı yapan şirketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.