Mısır’da çalışmak – Mısır’da işçi alımı yapan firmalar

Mısır’da çalışmak

Mısır, uzun zamandır kalifiye ve tecrübeli personel konusunda sıkıntı yaşıyor. Bunun nedeni arda arda gelen askeri darbeler sonucunda ülkede yaşanan istikrarsızlık diyebiliriz. Ancak kısa bir süre içinde toparlanmayı başaran ülke, yatırımlarına ve üretim faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor.  Mısır’da faaliyetlerine devam eden yüzlerce Türk firması da bulunuyor ve bu firmalar her yıl binlerce kişiye yurtdışı çalışma olanağı sunuyor. Mısır’da işçi alımı yapan firmaların birçoğu inşaat sektöründe yürüttükleri projelere vasıflı ve vasıfsız inşaat işçisi alımı için Mısır iş ilanları yayımlayarak eksik personel açıklarını kapatmaya çalışıyor. Peki Mısır işçi alımı yapan firmalar hangileri ve Mısır’da çalışmak için gereken şartlar nelerdir? Şimdi gelin bu detayları hep birlikte inceleyelim.

Mısır’da Çalışmak İçin Gereken Şartlar

Mısır’da yaşanan son gelişmelerin ardından Türkiye-Mısır ilişkileri oldukça düşük seviyelerde olsa da özel şirketlerin ülkede ki yatırımları devam ediyor. Daha önceleri sınır kapısında Türklere 10 dolar karşılığı verilen vize, yaşan siyasi çekişmelerin ardından kaldırılmış durumda. Dolayısıyla Mısır’da çalışmak için başvuru yapacağınız şirketin tüm vize işlemlerinizi halletmesi ve diğer resmi prosedürleri de tamamlaması gerekiyor.

Bu nedenle Mısır iş ilanlarına başvuru yapacağınız zaman ilgi şirketin kurumsal yapısına ve size sağlayacağı tüm sosyal imkanları çok iyi öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca Mısır’a çalışmak için gitmek isteyen kişilerin vize işlemleri yaklaşık olarak 15 günü bulduğu için, bu süreyi de baz alarak seyahat planlaması yapmanızı öneriyoruz.

 Mısır İşçi Alımı Yapan Firmalar

Mısır işçi alımı yapan firmalar, ülkeye götürdükleri işçilere ödedikleri yüksek maaşlar ve sosyal imkanlarla oldukça fazla tercih ediliyor. Mısır’da faaliyetlerini sürdüren Türk şirketleri, daha çok tekstil ve inşaat sektöründe çalışacak deneyimli personel ihtiyaç duyduğu için vasıfsız işçi alımı yok denecek kadar az diyebiliriz.

Oldukça avantajlı iş imkanları olan Mısır iş ilanlarına başvuru yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle inşaat veya tekstil alanında usta vasfına sahip olmanız gerekiyor. Böylece ülkede çalışmak için daha fazla şansa sahip olabilirsiniz. Ayrıca Mısır iş ilanlarında yabancı dil bilgisi istenmiyor, fakat Arapça biliyorsanız bu durum diğer adaylar arasında sizi daha avantajlı bir pozisyona getirecektir.

Yurt Dışında Çalışmak İçin Bilmesi Gerekenler

Katar işçi alımı iş ilanları – Katar’da çalışmak

Katar’da iş imkanları ve çalışma hayatı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.